RN

Refleksje po upadku powstania

Tytuł oczywiście jest nawiązaniem do obecnej sytuacji. Marian Kowalski ogłosił że nie będzie startował z bandą Kukiza, który zebrał wszystkich ‚niepokornych’, ale wobec swoich przełożonych w innych ugrupowaniach, nie wobec systemu. Pamiętacie może jak pisałem TUTAJ by bez pośpiechu iść do celu i co może przynieść szukanie koalicji na siłe, byle już? A o parciu obecnych liderów Ruchu Narodowego na władzę? Zobaczcie więc, czy miałem racje czy nie. 

Wielu rozczarowań doświadczyłem jako ideowiec narodowy. Najpierw brak możliwości wyrażenia swojej opinii, później zamknięcie się partii Ruch Narodowy na krytykę ze strony innych środowisk narodowych, a kończąc na przewartościowaniu Młodzieży Wszechpolskiej w młodzieżówkę Ruchu Narodowego.

Ostatnie lata działalności – poczynając od wyborów samorządowych – były działaniem tylko na plus. Narodowcy częściej byli w telewizji, promowaliśmy nowoczesny patriotyzm, uczestniczyliśmy w życiu lokalnym. Aż nadszedł ten pamiętny wieczór wyborczy Mariana Kowalskiego.

Potwierdzą to moi koledzy i koleżanki, że odkąd dowiedziałem sie o tym wieczorze, byłem krytyczny. Apogeum było pstrykanie się Ciechanem z Jackiem Wilkiem. Parcie na władzę. Później pojawił się Kukiz, który urwał 20% poparcia. Więc poszli do Kukiza. A z list Kukiza wyrzucają narodowców i zapisują byłych członków PO, Ruchu Palikota, Solidarnej Polski, Polski Razem, PiSu itd.

Cieszę się, że Marian Kowalski powiedział dość. Szanuje go niesamowicie za jego charyzmę i ideowość. Szkoda, że został tak wykorzystany. Jeśli uda mu się dostać do Sejmu, czego mu z całego serca życzę, wniesie wiele dobrych wartości do Parlamentu.

Cóż mogę teraz rzec. Powstanie upadło, czuje, że cała działalność prowadzona od wyborów samorządowych poszła na marne. Ruch Narodowy jako symbol myśli narodowej w Polsce, chcąc współpracować z Pawłem Kukizem skompromitował się zarówno wśród narodowców, jak i zwykłych wyborców, którzy zobaczyli w nim kolejną, anty systemową partię prawicową. A przecież myśl narodowa jest wyjątkowa…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>